פיתוח אפליקציות לאייפון / iOS

ההיצע והביקוש של סמארטפונים ושל טאבלטים מתעצם מדיי יום במרבית העולם המערבי, ועמם, עולם האפליקציות באופן טבעי צומח גם הוא. עד לפני שנים ספורות הייתה חלוצת הטלפונים החכמים, Apple, השחקן המרכזי בשוק הסמארטפונים. בחלוף הזמן החלו לצוץ כפטריות אחרי הגשם מתחרים שונים אשר העפילו על בלעדיותה של Apple והאייפון והציבו בפניהם תחרות. על אף שחלק מן המתחרים הצליחו להעפיל על האייפון, מדובר במכשיר אשר הפופולריות שלו בקרב הקהל גבוהה למדיי ואינה נפגמת על אף המתחרים.

להבדיל מפיתוח אפליקציות למערכת ההפעלה של אנדרואיד הנעשית על ידי קוד פתוח, מערכת ההפעלה של האייפון מצריכה קוד פיתוח ממוקד וספציפי למדיי. מפתח האפליקציות יאלץ להכיר את מערכת ההפעלה של מחשבי Apple בכדי לפתח אפליקציה תומכת iOS אשר תתאים למכשירי האייפון והאייפדים השונים.

בניית אפליקציה התומכת בiOS מצריכה היכרות עם שפת פחתוח ייחודית לApple, הנקראת Objective C. שפת תכנות זו מצריכה ידע מוקדם לצד תשלום סכום של כ99 דולרים לשנה בכדי להיחשב מפתח אפליקציות בApple באופן רשמי. רכישת שני אלו תקנה לכם אפשרות לפרסם את האפליקציה שיצרתם בApp Store ולהוציאה לאור. בניית אפליקציות זקוקה לסיוע מצד כלים חיצוניים שונים. בעוד מפתחי האפליקציות של מערכות האנדרואיד יכולים להיעזר בכלים חינמיים שונים, רשימת הציוד הנדרשת בקרב מפתחי אפליקציות של מערכות iOS הנה מורכבת למדיי ומיועדת לפיתוח אפליקציות לאייפונים ולמכשירים שונים מבית Apple בלבד

על כל אלו, הופך פיתוח האפליקציות תומכות האייפון למועדון אקסקלוסיבי ויוקרתי אשר מפתחים רבים מעוניינים להשתלב בו ולהיות חלק ממנו.