פיתוח אפליקציות לאנדרואיד

רבים מאיתנו, אם לא כולנו, שמענו על המונח השגור בעולם המובייל, “אפליקציית אנדרואיד”. אנדרואיד הנה מערכת הפעלה מבית היוצר של גוגל, המיועדת לסמארטפונים (מכשירים חכמים), טלוויזיות, טאבלטים ומכשירים נוספים. מערכת ההפעלה של האנדרואיד מבוססת על ליבת לינוקס, וזו הפכה למערכת ההפעלה הנפוצה בשוק הסמארטפונים העולמי. מערכת האנדרואיד כוללת כ8000 סוגים שונים של מכשירים תומכי אנדרואיד, חולשת על מחצית מהשוק הישראלי, פופולארית בעיקר במזרח אסיה ובארה”ב.

המאפיין המרכזי הקיים במערכת ההפעלה של אנדרואיד המעניק לה יתרון מנגד למערכת המתחרה, הלוא היא מערכת הiOS, הינו התאמת המערכת למכשירים רבים. בניגוד למערכת ההפעלה של חברת Apple הבלעדי למכשיריה בלבד, מערכת ההפעלה של חברת Google תומכת במינים רבים של מכשירים מחברות שונות וזו מקנה לו יתרון משמעותי. פיתוח אפליקציות במערכת אנדרואיד מאפשרת תפוצה רחבה שלהן, כיוון שאלו יוכלו לפעול ללא כל הפרעה במגוון סוגים של טלפונים חכמים.

בכדי לפתח אפליקציה לאנדרואיד נדרש ידע קודם בתכנות, כאשר שפת הפיתוח בה משתמשים למערכת ההפעלה של האנדרואיד הנה ג’אבה (Java). כמו כן, על מפתח האפליקציות להכיר מונחים שונים האופייניים לעולם האנדרואיד ומהווים מרכיבים בעלי תפקידים שונים: Activity, Services, Content Providers ו-Broadcast Receivers. זאת, כשמרבית האפליקציות מכילות שילוב בין Service לActivity, או Activity בלבד.

טרם פיתוח האפליקציה שלכם בבית תוכנה, חשבו האם בניית אפליקציה המבוססת על מערכת אנדרואיד היא זו המתאימה לכם ביותר, זאת, לאחר בדיקה מקיפה של כלל האפשרויות לצד מטרותיכם וציפיותכם מהאפליקציה, לצד העודות החיות מן השטח המעידות כי למערכת האנדרואיד נתח שוק גדול מזה של מערכת הiOS אשר יתעצם עם הזמן.