איך לבחור מפתח אפליקציות או בית תוכנה?

לאור העובדה כי בימינו סמארטפונים וטאבלטים הם הערוצים המרכזיים בהם פועלים הצרכנים, אפליקציית מובייל יכולה להיות הזדמנות פז לאפיקי הכנסה נוספים עבור החברה שלך. בחירת מפתח עבור האפליקציה, שמטרתה לאפשר קנייה של המוצר וגישה להטבות ולביקורות עליו, היא שלב מהותי בתהליך. להלן 6 טיפים שיעזרו לך לקבל את ההחלטה הנכונה והמשתלמת ביותר:

  1. בחן את הישגי העבר של המפתח-

בתי התוכנה האיכותיים יוכלו לספק רשימה מכובדת של אפליקציות אותן יצרו באופן עצמאי או אפליקציות בהן לקחו חלק מרכזי בפיתוח. השלב הראשוני כולל בחינה כללית של האפליקציות והערכה של יכולות ה-UX / UI של בית התוכנה. בבחינת הפורטפוליו של המפתח שים לב לאפליקציות בעלות ממשק ועיצוב מוצלח, שכן החוויה של הצרכן באינטראקציה עם האפליקציה שלך מהווה גורם מפתח להצלחתה.

  1. חפש ביקורות על המפתחים הפוטנציאליים –

מפתחים מוצלחים ישמחו לשתף את פרטי יצירת הקשר של לקוחות העבר שלהם, מה שיאפשר ליזם לפעול על-מנת לקבל פידבק אמיתי על החברה מהגורמים שעבדו איתה בעבר. בדיקת ביקורות ממקור ראשון תתן לך הזדמנות לשאול עד כמה אמין, זמין ומוכוון תוצאות המפתח עמו אתה שוקל לעבוד, זאת באמצעות שאלות ממוקדות כגון: האם החברה עמדה בדד-ליין ובתקציב שהוגדר? איך התאפיינה עבודתם תחת לחץ? וכדומה. המועמדים ינטו לספק ליזם לקוחות עבר בעלי ביקורות חיוביות, אולם ביקור בעמוד הלינקדאין של המפתח וחיפוש אחר קולגות מקצועיות משותפות יכול להיות דרך טובה לעקוף את הבעיה.

  1. כיצד האפליקציה תגדיל את ההכנסות של החברה שלי?

אם המטרה המרכזית היא להגדיל את הפדיון באמצעות האפליקציה, עליך לוודא שהמפתח יודע בדיוק איך לבנות אותה כך שהמטרה תתממש. בין אם מדובר במודל של תשלום לפי הורדה ובין אם מדובר באפליקצייה חינמית עליך לוודא שהמפתח שלך מיומן בשילוב פרסומות בתצוגת האפליקציה, בשילוב אופציות רכישה בתוכה ובהוספת שירותים עבור הלקוחות שרוכשים מנוי.

  1. איך ניתן יהיה למדוד ולהעריך את האפליקציה?

חשוב מאוד לבחון גם את יכולות המדידה והניתוח של האפליקציה. השקעה עסקית שמגיעה ללא יכולת לנתח אנליטית את הביצועים בוודאות לא תניב את התשואה המצופה. על בית התוכנה להיות מסוגל לספק לך פלטפורמה מוצלחת של מדידה וניתוח ביצועי האפליקציה. תחת סעיף זה נוסיף גם את אופן בחינת תפקוד האפליקציה ברמה הטכנית. עליך לוודא כי למפתח הפוטנציאלי שלך יש כלים מוצלחים להרצת בדיקת בטא מקיפה בכדי לבחון תקלות ובאגים, יכולת לתקן תקלות באם יימצאו ומסוגלות לעשות זאת במהירות מספקת.

  1. יכולות תמיכה ותחזוק לאחר ההשקה –

התאמה של 100% בין המוצר ובין הציפיות והדרישות שלך מיד עם ההשקה הראשונית היא חלום נחמד, אך בפועל מדובר בתרחיש רחוק מאוד מהמציאות. סביר שלאחר ההשקה תרצה להוסיף עוד כמה שיפורים ואפשרויות באפליקציה בהתאם לפידבק של המשתמשים ולדינמיות בשווקים שמתבטאת בשינויים תכופים במאפייני הטלפונים הניידים. על-כן, השירות שבית התוכנה מספק לאחר הפיתוח הוא קריטי, וכדאי גם להציב אותו במקום מרכזי בתיאום הציפיות בין היזם והמפתח.

  1. אל תתן למחיר להיות הקריטריון היחידי –

יזמי סטארטאפ, על-אף העובדה כי הם פועלים תחת תקציב מוגדר ומוגבל, זקוקים למוצר טוב, ולא למוצר הזול ביותר. אמנם המחיר הוא קריטריון מפתח בבחירה שלך, אך אל תשכח כי האופציה הזולה ביותר יכולה לעתים להתברר כיקרה בטווח הארוך, זאת עקב שיפורים נדרשים באפליקצייה או אפילו מעבר למפתח האפליקציות אחר עקב אי-עמידה ביעדים. בבואך לבחור מפתח קח בחשבון את כלל המאפיינים של המועמד הפוטנציאל, ולא פחות חשוב מכך – גם את החיבור והעניין שלו בעסק שלך, והיכולת שלו לתת אינפוט יצירתי מתוך ניסיון העבר עם חברות אחרות.

לבסוף, חשוב לציין כי בחירת מפתח מקצועי כבר בשלבים הראשונים של הסטארטאפ היא מהותית להצלחתו. זכור כי האופן בו האפליקציה נראית ומתפקדת מגדיר בפועל כיצד המשתמשים חווים את המוצר שלך. התמקד בהיבטים החשובים של העסק שלך ואיך שאתה רוצה להציג אותו ללקוחות, זאת תוך בחינת כלל הקריטריונים של מפתח האפליקציה (עיצוב, איכות, מחיר, מהירות). העצה החשובה ביותר בהקשר זה תהיה – בחר מפתח אפליקציה בחוכמה, מבלי להקל ראש בבחירה ותוך בחינת כלל הנתונים והאלטרנטיבות.

תיק עבודות:

communer-app

Communer

עיצוב מותג , פיתוח אפליקציות
woffice-site

Woffice

עיצוב מותג , פיתוח אפליקציות
beepme-app

Beep Me

פיתוח אפליקציות
booster-app

The Booster App

סרטי תדמית , עיצוב מותג , פיתוח אפליקציות

פוסטים אחרונים:

  • 3waysbl

3 פתרונות להתאמת אפליקציה למסכים בגדלים שונים

מהפכת הטלפון החכם הוסיפה קריטריון חדש למשחק – גודל המסך. […]

  • Blogging

10 בלוגים ואתרים שכל סטארטאפיסט חייב להכיר

יש לכם רעיון מעולה, יש שיאמרו שמבריק, לאפליקציה חדשה שתרעיד […]