יש לכם רעיון מעולה, יש שיאמרו שמבריק, לאפליקציה חדשה שתרעיד את עולם המובייל כפי שאנו מכירים אותו כיום, ותשנה אותו מן הקצה אל הקצה. אתם מלאי מוטיבציה, בעלי חוש טבעי ואינטואיציה בכל הנוגע ליזמות ומגדירים עצמכם אשפים כשזה נוגע לטכנולוגיה. לצד כל השאיפות שלכם והחלומות על “להביא את המכה”, אתם מודעים לעובדה כי סטארטאפים קמים ונופלים. לכן, מומלץ לערוך תחקיר מקיף אודות כל מה שסטארטאפיסט צריך לדעת. אחת מן הדרכים הפשוטות לעשות זאת היא למידה מתמדת מבלוגים ואתרי אינטרנט העוסקים בתחום הסטארטאפ. על כן, ערכנו בשבילכם רשימה של עשרת האתרים והבלוגים שאנחנו ממליצים עליהם, ישראלים לצד זרים, שכסטארטאפיסטים, אתם חייבים להכיר.

בלוגים ואתרים תוצרת הארץ:

GeekTime:

אתר גיקטיים משמש כ”מכה” הישראלית של עולם הסטארטאפים והפך בשנים האחרונות לשם דבר בכל הנוגע לעולם זה. האתר כולל לשוניות רבות בתוכו המכילות תחומים רבים ומגוונים בעולם הסטארטאפים. בין הקטגוריות השונות: סטארטאפ והון סיכון, פיתוח, מובייל וגאדג’טים, אינטרנט, הייטק, IT ועוד. האתר פונה לכלל הקהלים המתעניינים בעולם הסטארטאפ, בין אם אתם מתחילים, מומחים, או סתם נהנים מקריאת ידיעות הנוגעות לתחום מפעם לפעם, תוכלו בוודאות למצוא עניין בכתבות השונות.

http://www.geektime.co.il/

השבוע – פודקאסט על סטארטאפים:

הבלוג הבא נבדל מן האתרים והבלוגים שצוינו קודם לכן בעצם העובדה שניתן להיעזר בו לא דרך קריאה, אלא באמצעות האזנה. “השבוע” של דוד כץ ואיתן לוויט מפרסם פודקאסטים שונים העוסקים בתחומים מגוונים הרלוונטיים ליזמים מתחילים ומנוסים. הפודקאסט עוסק בנושאים מגוונים כמו קבלת החלטות, שיווק אפליקציות ומימון, כשרבים מהפודקאסטים למעשה כוללים ראיונות עם גורמים מרכזיים בתעשיות השונות. כך שבפעם הבאה בה אתם מוצאים את עצמכם ללא חשק לקרוא ועם אוזניות, שווה לכם להתחבר אל  הפודקאסט המצויין וללמוד דבר או שניים.

http://www.shavua.net/

Start-up Stadium:

יזהר שי, יזם היי-טק ומשקיע הון סיכון כותב בבלוג Startup Stadium אודות האירועים הבולטים בעולם ההיי-טק והסטארטאפ הישראלי תוך התמקדות בדמויות מפתח כמו קבוצות משקיעים, ספקי השירות, עיתונאים, יזמים, יועצים ועוד. הבלוג רואה בהיי-טק כמוביל העיקרי של הכלכלה הישראלית כיום ועל כן מעניק לו את הבמה הראויה הבאה לידיי ביטוי בביקורות, חדשות וסקירות שונות של האירועים וההתרחשויות החדשות בתחום הסטארטאפים וההיי-טק.

http://www.startupstadium.com/

Active & Marketing:

זהר אוריין כותבת בבלוג Active & Marketing אודות מגוון נושאים בראייה שיווקית ופרסומית. בין הנושאים – שיווק, מיתוג, אסטרטגיה, כתיבת תוכן ורשתות חברתיות. לבלוג קטגוריית “Case Studies” שכוללת ניתוח מעמיק של מהלכים שיווקים של חברות גדולות ממגוון עולמות תוכן. הבלוג מומלץ למי שמעוניין בערך המוסף שיווקי ומיתוגי.

http://www.zoharurian.com/

StartIsrael – פורטל היזמות הישראלי:

אתר הבית עבור יזמים ישראליים המעוניינים במידע השימושי והעדכני ביותר בכדי להקים ולתפעל את הסטארטאפ שלהם. האתר מושתת על שלושה תחומים עיקריים הנוגעים לעולם היזמות- כתבות ומדריכים בתחומים שונים הרלוונטיים ליזמים, לוחות אירועים וכנסים רלוונטיים, ומאגרי מידע של אנשים מקצוע, יזמים, משקיעים וכדומה. פורטל היזמות מספק לכם, כסטארטאפיסטים מתחילים את כל המידע הנחוץ כדי שתוכלו לצאת לדרככם החדשה מבחינה עסקית.

https://www.startisrael.co.il/

בלוגים ואתרים מעבר לים:

Techcrunch:

אחד מן האתרים הפופולאריים והמרכזיים המתעדים את כל המתרחש בתעשיית הסטארטאפים, האינטרנט והטכנולוגיה. האתר מעניק במה מרכזית לחדשות אודות סטארטאפים חדשים, חידושים טכנולוגיים שונים, ידיעות הנוגעות לעולם הסלולר, פודקאסטים בנושא אינטרנט, אירועים, כנסים ועוד. Techcrunch מהווה אתר חובה לכל סטארטאפיסטים מתחילים אשר מעוניינים לערוך טבילת אש ראשונה בתחום, ובהמשך, גם למביני העניין אשר מעוניינים להישאר מעודכנים.

http://techcrunch.com/

FeldThoughts:

הבלוג האישי של בראד פלד, מנהל בקבוצת ההשקעות Foundry Group היושבת בקולורדו, ארצות הברית. הבלוג עוסק במגוון נושאים, המציבים את חייו האישיים לצד פוסטים מרתקים ומלאי אינפורמציה נחוצה אודות עולם הסטארטאפים. הבלוג פונה בגובה העיניים אל הקוראים ושוזר את חוויותיו של פלד מעולם הסטארטאפים בפוסטים השונים, מה שהופך את הקריאה לבלוג לקולחת ומהנה למדיי ומעניק ראייה על עולם הסטארטאפים מזווית של משקיעים.

http://www.feld.com/

Tomasz Tunguz:

תומאס טונגוז הינו משקיע הכותב פוסטים אודות ההליך הכולל של הקמת סטארטאפ, מתחילתו ועד סופו, כך שלמעשה מתעד את מחזור חייו. הפוסטים לרוב מכילים אינפורמציה מרובה אודות עולם הסטארטאפים, וכוללים טבלאות וגרפים רבים המתארים טרנדים עכשוויים בתחומים הרלוונטיים לעולם זה. הבלוג מותאם באופן מושלם לאותם סטארטאפיסטים מתחילים המעוניינים לערוך מחקר מקיף טרם הם קופצים אל מימיו העמוקים של ים הסטארטאפ.

http://tomtunguz.com/

For Entrepreneurs:

“ליזמים”, הינו בלוג שנבחר במקום השני על ידי פורבס לרשימת הבלוגרים המוצלחים ליזמים, אשר שייך לדיויד סקוק, העובד כיום בחברת Matrix Partners. הפוסטים בבלוג מפרטים בעיקר אודות תוצאותיהם של סקרים בתעשיית הסטארטאפ המספקים מידע רב וחיוני אודותיה. בין הנושאים בהם עוסק הבלוג: יזמות, SAAS, מכירות, שיווק, סיוע לסטארטאפים, מודלים עסקיים ורבים נוספים.

http://www.forentrepreneurs.com/blog/

Hunter Walk | 99% Humble, 1% Brag:

הבלוג של האנטר ווק מתאים ליזמים צעירים וחדשים הנכנסים אל עולם הסטארטאפים או אלו השוקלים להיכנס אליו.  הבלוג מסייע להבין מה נדרש כדי לעבור בהצלחה את הכניסה המאתגרת אל עולם זה, ומה אותן חברות צעירות צריכות לעשות כדי להצליח.

http://hunterwalk.com/